Kalkan Limanı No: 25-27
  +90(242) 844 3332
Patlıcan Restoran
 • KALKAN'IN KALBİNDE
 • BENZERSİZ BİR YEMEK ZİYAFETİ
 

HAKKIMIZDA

Soğan, sarımsak, domates ve tatlı biber ile doldurulmuş fırında patlıcan hazırlamanın dünyanın en kolay şeyi olduğu söylenir. Yemeğin yaratıcısının eşi olan İmam, bu yemeği ilk defa tattığında bayılır. İşte restaurantımızın ismine, bu ünlü Türk yemeğinin adı ‘’İmam bayıldı’’ esin kaynağı olmuştur.Patlıcan Restaurant size kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ile kafe-bar hizmeti sunmak için bütün yıl boyunca açıktır. Günün dilediğiniz saatinde restaurantımıza çocuklarınızla birlikte rahatça gelebilirsiniz.

Patlıcan Restaurant ile büyük grup yemeklerinize de ev sahipliği yapabilirsiniz. Size özel bir menü, masa dekorasyonu ve sevdiğiniz müzikler eşliğinde özel kutlama partileri organize edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece detaylar için bize ulaşmak.


Menümüz; taze yakalanmış çeşitli balıklar, denüz ürünleri ve et yemeklerinin yanında, organik üretilen en kaliteli yerel sebze ve kümes hayvanları yemeklerini kullanarak yapılan lezzetleri sunuyor. Tüm yemeklerimiz sipariş sonrasında taze olarak hazırlanır ve pişirilir. Bu sırada tüm Türkiye ve diğer ülkelerden tedarik ettiğimiz özel seçim şaraplarımızdan tadabilirsiniz.


1996 yılından bu yana baş aşçı ve işletme sahibi olan Mehmet Bilgiç’in etkileyici bir mutfak geçmişi vardır. 20 yılı aşkın süredir restaurant sektöründe olan Mehmet Bilgiç’in bu işe olan aşkı onu Türkiye’nin dışında Avrupa’nın en iyi restaurantlarında görev almaya yönlendirmiştir. Bu restaurantlarda kazandığı Fransız ve Italyan mutfağı kültürü ile geleneksel Türk yemek pişirme yöntemlerini birleştirerek; daha sağlıklı, yeni ve geleneksel yemekler yaratmasına olanak sağlamıştır.

10 yıldan fazla tecrübeye sahip birinci aşçı Tuncer ve ikinci aşçı Mustafa’nın asiste ettiği Mehmet Bilgiç ve ekibi sizi Antalya bölgesinin en beğenilen restaurantlarından biri olarak bilinen Patlıcan Restaurant’ın benzersiz menüsündeki Türk ve Akdeniz yemeklerindeki lezzeti tatmaya davet ediyor.


Kalkan Limanı'nın eşsiz manzarası eşliğinde benzersiz bir ziyafet için yerinizi ayırtın!
Online rezervasyon

/

  Gallery Super-Sized

   

  KALKAN HAKKINDA

  Kaş-Fethiye yolunun 30. km.’sinde yer alan Kalkan (Kalamaki), güney girişindeki irili ufaklı adaların çevrelediği küçük bir koyda kurulmuş liman yerleşkesidir. Bezirgan Düzü’nün, daha batıdaki Ovagelemiş ve Fırnaz köylerinin ürünlerinin sevk edildiği bir liman yerleşmesi olarak bilinen Kalkan, son yıllarda gelişerek bölgenin turizm merkezi konumuna gelmiştir.

  İnanılmaz güzellikteki denizi, her türlü gezi teknesine demirleme imkanı veren yat limanı, her kesime yönelik küçük, sevimli, temiz konaklama tesisleri ve özellikle birkaç kilometre içinde ulaşılabilen dağ ve köy yaşamı, yörenin temel geçim kaynaklarından biri olan otantik zeytin sıkma ve zeytinyağı üretim tesisleri, Kalkan’ı görülmesi gereken yerler arasına sokmaktadır.

  Deniz ve kara surları tarafından kuşatılan kent merkezine bugün "Kale İçi" denmektedir. Kale İçi'nin sokakları ve yapıları Antalya tarihinin izlerini günümüze kadar getirmektedir. Eski evlerin önemi sadece mimari açıdan değil, aynı zamanda insanların yaşam şekli,davranışları, gelenekleri ve sosyal yönleri konusunda da çok yararlı bilgiler aktarmaktadır.

  Kale İçi'nin sokakları dardır. Çoğunlukla limandan yukarılara doğru, dış surlar yönünde uzanırlar. Evler sahiplerinin ekonomik güçleri ve kullanılış amaçlarına göre farlılık gösterebilmektedir. Fakat ortak özellikleri çoktur. Genellikle yığma taştan ve ağaç bağlantılı olarak yapılmışlardır. Hepsinin bir sokak cephesi ve bir de sokak görmeyen bahçesi bulunur. Sokağa bakan yüzde, ilk katta çok az pencere vardır. Üst katta ise "Cumba" denilen ve hem ev, hem de sokak mimarisine uygun olarak yapılmış çıkmalar vardır. Bu çıkmalar ağaç süslemelerle bezenmiştir.

  Evlerin merkezini, zemin katta, bahçeye açılan ve taş zeminli "Taşlık"lar oluşturur. Bu taşlıklarda ağaçtan dinlenme kanepeleri vardır. Buralardan zemin kattaki odalara geçilebildiği gibi, üst kata da bir merdivenle ulaşılır. Zemin kat evin daha çok hizmet bölümüdür. Depo, mutfak gibi görevi olan odalar buradadır. Üst kat ise yaşam içindir. Üst katın odalarının pencereleri daha büyük olduğundan dolayı daha aydınlıktır. Çoğunlukla bu odalarda üst üste iki sıra pencere vardır.

  Uzun yıllar ulaşım zorluğunun da etkisiyle çevre ilçeler gibi canlılık kazanamamış ve kendini korumuştur. Son yıllarda özellikle İngiliz turistler tarafından keşfedilmiştir. İngilizler`in başı çektiği yoğun bir yabancı nüfusu bugün Kalkan`a yerleşmiş durumdadır. Bu hızlı gelişmeye rağmen, Kalkan`ın sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kentin eski dokusunun bulunduğu bölüm korunabilmiştir.

  • Nostaljik Kalkan fotoğrafları için galerimizi ziyaret edebilirsiniz...

   

  REZERVASYON

  Patlıcan Restaurant size kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ile kafe-bar hizmeti sunmak için bütün yıl boyunca açıktır. Günün dilediğiniz saatinde restaurantımıza çocuklarınızla birlikte rahatça gelebilirsiniz.

  Tüm yemekler siparişiniz doğrultusunda taze olarak pişirilir ve hazırlanır. En yoğun olduğumuz akşam 20:00 ile 21:30 saatleri arasında leziz yemeklerinizi hazırlamak için sizden bize biraz daha fazla süre tanımanızı bekliyoruz. Alternatif olarak akşamın erken saatlerinde rezarvasyon yaptırmanızı öneririz.

  Lütfen aşağıdaki formu doldurarak gönder tuşuna basınız.

  Tarih ve Saat Seçiniz

  Rezervasyon Detayları

   

  BİZE ULAŞIN

  Lütfen aşağıdaki formu doldurarak gönder tuşuna basınız.

     Yalıboyu Caddesi Kalkan Limanı No: 25-27
  Kalkan Kaş Antalya

    + 0090 242 844 3332
    + 0090 532 612 02 77
  info@kalkanaubergine.com
   

  İLETİŞİM FORMU

  Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz...